Přírodní kámen

Obklady a dlažby ze žuly

Obklady a dlažby ze žuly

kamenné obklady a dlažby ze žuly do interiéru i exteriéru, dekstone, flagstone
Žuly jsou u nás nejčastěji používanými kameny, zejména díky svým mechanickým vlastnostem – vysoká pevnost, nízká obrusnost a nízká nasákavost. Další výhodou jsou možnosti jejich povrchových úprav, které je předurčují k výbornému použití v exteriéru – broušení, opalování, pemrlování, kartáčování a další.

Standardně se žuly pro použití v exteriéru dodávají v rozměrech 30,5×30,5×1 cm, 60×30×1 nebo 60×30×2 cm. Vybrané kameny také ve formátech 50×50×3 cm a 60×40×3 cm. Jiné formáty a tloušťky je možné dodat na objednávku.

Pro použití v interiéru je žula ideálním materiálem, hodí se i do velmi namáhaných prostor, kde se uplatní zejména pro svou vysokou odolnost proti mechanickému namáhání. Nejčastěji se v interiéru používá žula leštěná. Díky této úpravě vynikne široká barevná škála, kterou žuly nabízejí – od žul světlých, přes pestrobarevné, až po žuly tmavé až černé. Ve větších plochách je možné barvy kombinovat anebo vytvářet různé obrazce i z jiných než pravoúhlých formátů.

Leštěné žuly se dodávají ve formátu 60×30×1 cm. Vybrané kameny také ve formátech 30,5×30,5×1 cm, 40×40×1 cm a 60×30×2 cm. Jiné formáty a tloušťky je možno dodat na objednávku.

Dlažbu a obklad ze žuly doporučujeme lepit a spárovat pouze speciální stavební chemií pro přírodní kámen.